کتابدار تنها
سه روش متفاوت استفاده از فضای ذخیره سازی ابری تلگرام

سه کاربرد متفاوت برای صفحه ذخیره سازی ابری در تلگرام

اولین باری که تلگرام به جای واتس اپ و مرحوم وایبر وظیفه شبکه اجتماعی موبایلی رو بر عهده گرفت، کسی انتظاری بیشتر از چت کردن و استیکر فرستادن از آن نداشت. اما تلگرام با به روزسانی های همیشگی اش بسیاری ویژگی های دیگر را نیز در اختیار ما قرار داد که داشتن یک صفحه شخصی ذخیره سازی ابری از جمله آنهاست.

این امکانی است که خود تلگرام آن را “خود-چت” معادل self-chat نامیده است و در واقع یک فضای ابری است که این پیام رسان موبایلی برای صاحب شماره تلفن در نظر گرفته است.

با استفاده از این ویژگی می توان صرفا از تلگرام به عنوان یک فضای ذخیره سازی استفاده کرد که امکان دسترسی به آن از هر مکانی و زمانی فراهم است.

فضای ذخیره سازی ابری و کاربرد آن برای کاربران تلگرام

با اینکه احتمالا خیلی ها امکان خود-چت را در گوشی های شان دارند، هنوز نسبت به سایر ویژگی های تلگرام مثل ویرایش عکس ها، پیام های صوتی، ایجاد سوپرگروه و … استفاده از آن رایج نشده است. این عدم شناخت مخصوصا در بین متولدین دهه های ۴۰ و ۵۰ بیشتر که همان پدر و مادرهای ما هستند بیشتر به چشم می آید.

اما با توجه به ویژگی های متنوع و کاربردی تلگرام، می توان در صفحه خود-چت تلگرام کارهای زیادی انجام داد که در اینجا چند مورد که به نظر خودم مفید هستند را برای شما آورده ام:

ساختن آرشیو برای تلگرام

همان طور که گفتم صفحه خود چت مثل یک فضای ذخیره سازی ابری است اما با اندکی تفاوت. در گوگل درایو یا دراپ باکس شما معمولا فایلی را از روی سیستم خودتان آپلود می کنید.

اما در تلگرام می توانید از تمام مطالب جالبی که در سایر گروه ها، کانال ها و چت های با دیگران که به چشم تان می خورد یک نسخه را به صفحه شخصی خودتان فوروارد کنید.

به همین سادگی و خوشمزگی بعد از چند وقت آرشیو قابل توجهی از فیلم، صدا، عکس، متن، لینک و … دارید. البته امکانات سازماندهی و جستجوی اطلاعات در تلگرام چندان قوی نیست ولی با استفاده از #هشتگ می توان تا حدودی مطالب را نظم داد. درباره این موضوع در پست دیگری برای شما بیشتر خواهم نوشت.

دفترچه خاطرات صوتی

فکر می کنیم همه ما دوست داریم تا خاطرات مان ثبت شود و اگر نه چه لزومی داشت این همه وقت را به روزآمدسازی پیچ های اینستاگرام مان اختصاص دهیم.

همان طور که اینستاگرام به دفترچه خاطرات تصویری ما تبدیل شده و اخیرا امکان با لایو استوری تصمیم گرفته جای یوتیوب را نیز برای ما پر کند صفحه شخصی خودمان در تلگرام هم می تواند به یک دفترچه خاطرات صوتی تبدیل شود.

من خودم خیلی اهل ویس دادن نیستم اما خیلی ها که حال و حوصله تایپ ندارند در جواب احوالپرسی های روزانه به خوبی از آن استفاده می کنند.

استفاده از فضای ذخیره سازی ابری تلگرام برای ذخیره خاطرات در قالب ویس

می توانید روزی ۵ دقیقه و نه بیشتر از آن چه در یک روز به شما گذشته صحبت کنید و بعد این ویس شما در صفحه خود-چت تلگرام شما ذخیره خواهد.

بعد از یک ماه ۳۰ فایل صوتی خواهید داشت که اگر آنها را به هم بچسبانید می شود سه ساعت از عمر شما که با صدای دلپذیر شما برای عزیزان تان پخش می شود.

لیستی از کارهایی که باید انجام دهم

از ویژگی صفحه شخصی خودمان در تلگرام علاوه بر کاربردهایی که تا اینجا گفتم می توان به عنوان یک یادآور هم استفاده کرد.

لیست خریدی که از روی آن عکس گرفته ایم یا فایل صوتی که از صحبت های مدیرمان ضبط کرده ایم را می توانیم در صفحه شخصی خودمان ذخیره کنیم.

به این ترتیب در هنگام انجام کار می توان به آنها رجوع کرد تا خدای نکرده چیزی از دستورات همسر یا مدیر فراموش نشود.

مطمئنم شما با خلاقیت خودتان می توانید کارهای بسیار دیگری هم با این ویژگی خود-چت تلگرام انجام دهید. پس حالا که بعد از خواندن این پست تصمیم گرفته اید تلگرام تان را چک کنید، تصویر خودتان را در بخش تنظیمات برنامه لمس کنید و وارد سرزمین عجایب تلگرام شوید.

 

اضافه کردن نظر