کتابدار تنها
جستجوی کار در میان آگهی نیازمندی های همشهری

در نیازمندی های همشهری چه می گذرد؟

در این پست تصمیم دارم چند تا از آگهی های نیازمندهای همشهری رو براتون تحلیل محتوا کنم. یکی از آگهی هایی که چند وقت اخیر در نیازمندی ها مشاهده میشه موردی هست که در پایین می خونید:

به یک نفر کارشناس پیگیری قراردادها و , وصول مطالبات باروابط عمومی قوی , ومشتری مداری بالاباتوانایی درمذاکره نیاز است

اون قدیما به آدمی که این کارها رو انجام می داد معمولا می گفتند شرخر البته تا اونجایی که ما یادمون میاد. حالا الان چون همه چی باید با کلاس به نظر برسه اومدن اسمشو عوض کردن و گفتند به یک نفر کارشناس پیگیری قراردادها نیاز دارن که در زمینه وصول مطالبات و مشتری مداری! مهارت بالایی داشته باشه.

یکی دیگه از آگهی جالب روزنامه همشهری که ۲ روز پیش به چشمم خورد این بود:

مرکز اجرایی تشریفات … , کارمند جهت همراهی اشخاص به صورت تشریفات وتشریفات خودرویی نیاز دارد

مرکز اجرایی تشریفات که من اصلا نمی دونم به چه جور جایی میگن اما منظور از تشریفات در اینجا به نظر همون اسکورت کردنه.مثلا نماینده مجلس میخواد بره تو خیابون برای هواخوری خب باید اسکورت داشته باشه دیگه. اما در نهایت این آگهی در جستجوی استخدام یک عدد بادیگارد (محافظ) هست. حالا نمی دونم چرا این همه لقمه رو در سر خودش پیچونده و گفته کارمند جهت همراهی اشخاص لازم است.

 این دیگه آخرشه که با وقارت تمام و خالصیت جهان در نیازمندی های همشهری به چاپ رسیده :

توپ جمع کن خانم ( تنیس ) , جهت باشگاه ورزشی , شهید کشوری ، پاره وقت

آخه آقا، آدم، مدیر، رئیس باشگاه ورزشی برای استخدام توب جمع کن آگهی میدن توی روزنامه؟ اصلا مگه توپ جمع کن قابل استخدام کردنه؟ خب به دختر خودت یا یکی از فامیلاتون میگفتی تفریحی بیاد وایسه اونجا برات توپ جمع کنه. هم خودت از تنهایی در میومدی، هم کارآفرینی می کردی البته اگه بشه اسمو گذاشت کار!

فکر کنم این دیگه آخرین آگهی باشه که از نیازمندی های همشهری براتون تحلیل می کنم. در این چند پست سعی کردم وضعیت جامع ترین نیازمندی های شغلی ایران (البته به قول خودشون) رو تا حدودی تصویر کنم و نیت ام هم خداشاهده خیر بوده و قصد تخریب نداشتم. اما بریم سراغ آگهی

تعدادی تخلیه گر !!!

تعدادی تخلیه گر , صندوق صدقات با موتور , وبدون موتور با حقوق بالای ۱م 

ابتدای آگهی دقیقاً همون واژه تخلیه گر نوشته شده. به خاطر همین مخاطب لحظاتی دچار حیرت میشه که منظور چیه؟ مثلاً تخلیه چاه، تخلیه دماغ!، تخلیه انبار یا چی؟ بعد خط پایین رو که میخونه متوجه میشه که بله صندوق های صدقات سطح شهر از شدت پرشدگی دارن می ترکند برای همین یه نفر با موتور یا بدون موتور میخوان که بره برسه به داد این صندوق ها و تخلیه شون کنه. در ضمن حقوق هم بالای ۱ میلیون گفته شده. خلاصه این طوری میشه که ما خیلی خوشحال میشیم و همه چی ام آرومه شکر خدا.

 

اضافه کردن نظر