کتابدار تنها
فارغ التحصیلی از دانشگاه با کلاس درس

وب سایت کلاس درس و موسسه خان آکادمی

«کلاس درس» یک موسسه غیرانتفاعی (not-for-profit) است که هدف آن فراهم کردن آموزش رایگان و باکیفیت برای تمامی فارسی‌زبانان است. این اولین جمله ای است که در بخش درباره ما وب سایت کلاس درس می خوانید.

این منبع آموزشی اینترنتی توسط چند تن از دانشجویان و دانش آموختگان ایرانی دانشگاه های آمریکا اداره می شود.

شیما صالحی بنیانگذار کلاس درس که آن را شریک آموزشی خان آکادمی نیز معرفی می کند در ایران کارشناسی مهندسی برق را از دانشگاه شریف دریافت کرده و در حال ادامه تحصیل در مقطع دکتری علوم یادگیری و روانشناسی در دانشگاه استنفورد است.

تقریبا تمام آموزش های سایت از طریق فایل هایی ویدیویی کوتاه ارائه می شود که در آن معلم با زبان شیرین پارسی بر روی صفحه شبیه به تخته سیاه مفاهیم را آموزش می دهد. در ضمن ویدیوها با سرعت اینترنت ۲ مگ به راحتی پخش می شوند و البته امکان دانلود نیز فراهم شده است.

در حال حاضر ویدیوهای آموزشی برای درس های فیزیک، ریاضی و زیست شناسی در سطح دبیرستان و پیش دانشگاهی و هم چنین مکانیک کوانتومی و نظریه بازی ها در سطح دانشگاه قابل استفاده هستند.

علاوه بر وب سایت کلاس درس، آکادمی خان که به نوعی موسسه مادر محسوب می شود امکان حل مسئله همراه با سئوالات متنوع را نیز فراهم کرده است. برای افرادی که از دانش ریاضی پایینی برخوردار هستند و تصمیم دارند تا این شکاف را پر نمایند استفاده از آموزش های پارسی کلاس درس همراه با مسئله های ریاضی در وب سایت آدکامی خان می تواند راه حل مناسبی باشد.

یکی از کاربردهای عملی چنین وب سایت های آموزشی، برای داوطلبان آزمون های بین المللی زبان برای ورود به دانشگاه های خارج از ایران است. آزمون هایی مثل GRE،SAT، و … که هر کدام بخشی را به درک مفاهیم ریاضی و حل مسئله اختصاص داده اند و شما در جهت تقویت یا حتی یادگیری ریاضی مورد نیاز برای این آزمون ها می توانید از امکانات این وب سایت ها استفاده نمایید.

اضافه کردن نظر