کتابدار تنها
سریال برادر با همکاری برنج محسن

ایمان بیاوریم به برنج محسن ؟!؟!

سریال برادر در ایام ماه رمضان از شبکه ۲ پخش می شود. در این سریال که با مشارکت شرکت محسن ساخته شده به نحو تصعنی و خیلی جلف برای برنح محسن تبلیغ می شود.

در گذشته صاحبان کالا و خدمات مختلف فکر می کردند که باید خودشان را به همه گروه ها و اقشار جامعه معرفی کنند تا شاید افراد ترغیب شوند و محصولات آنها را بخرند. آنها تلویزیون را ابزار مناسبی در این زمینه یافتند.

با پیشرفت دانش بازاریابی شیوه ای جدید به نام بازاریابی هدفمند در دستور کار تولیدکنندگان قرار گرفت. در این روش تنها گروه خاصی از جامعه مخاطبین انتخاب می شدند و سپس کالای مورد نظر در بین برنامه های تلویزیونی که احتمالا همان گروه خاص در حال تماشا بودند تبلیغ می شد.

در حال حاضر مدیران تلویزیون در ایران که حتماً خلاقیت بیشتری از پژوهشگران بازاریابی دارند در یک شیوه جدید سریال هایی را با مشارکت! همان صاحبان کالا و خدمات می سازند و داستان سریال را به نحوی پیش می برند که در پایان سریال ببینده ها متقاعد شوند که فلان محصول هیچ مشکلی ندارد و تازه اگر بخریم خیلی اتفاقات خوبی هم برایمان می افتد. جدیدترین نمونه از این نوع، سریالی است که در ماه رمضان هر شب از شبکه ۲ پخش می شود.

در سریال برادر با زحمت برادران گروه تولید این سریال قرار است ما به حقانیت برنج محسن ایمان بیاوریم! اما تبلیغات برنج محسن در این سریال به حدی تصنعی و کلیشه ای از آب درآمده است که من خودم نگران هستم در پایان سریال این حقانیت زیر سئوال برود. البته شایان ذکر است که ظاهراً استراتژی حضور شرکت محسن در شبکه ۲ طولانی مدت است و چناچه سریال جواب ندهد احتمالا با برنامه هایی دیگر مثل اخبار ۲۰:۳۰، معصومیت از دست رفته برنج محسن باید احیا شود.

اضافه کردن نظر